Przejdź do treści

Mamy nowe oświetlenie

W sierpniu ruszył kolejny etap rozbudowy oświetlenia ulicznego w gminie. Za niemal 20 tysięcy złotych udało się dowiesić kolejne oprawy, które będą służyć mieszkańcom samej Krzynowłogi.

- Tegoroczne dowieszanie lamp dotyczyło ulic Ofiar Faszyzmu i Osiedlowej w samej Krzynowłodze Małej — informuje Paweł Mostowy, kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, który nadzoruje realizowane inwestycje w gminie. — To pozwoli na swoiste zamknięcie pierścienia oświetleniowego w największej miejscowości na terenie naszej gminy. Ta inwestycja ma znacząco zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, którzy dość często korzystają z tych ulic, nawet po zmroku. Tę trasę wybierają choćby osoby, które uprawiają nordic walking, a tych jest u nas coraz więcej — dodaje Paweł Mostowy.

W sumie na terenie samej Krzynowłogi Małej pojawi się osiem opraw.

Warto przy tej okazji podkreślić, że od kilku lat gmina inwestuje rocznie po kilkadziesiąt tysięcy złotych w remonty dotychczasowych opraw lub dowieszanie nowych — zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców gminy. Część z nich to nowoczesne lampy solarne, które odciążają budżet gminy przez zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.