Przejdź do treści

Witaj wiosno!

Jak poprowadzić zajęcia w pierwszy dzień wiosny, by nie znudzić uczniów i udowodnić im, że czas można spędzać wesoło w szkole – to chcieli pokazać uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach. 21 marca odbył się tu Dzień Samorządności, w którym uczniowie klasy VI przejęli obowiązki nauczycieli.

Młodzi ludzie przekonali się, że zawód nauczyciela nie należy do najłatwiejszych i wymaga dużo cierpliwości oraz kreatywności. sami bowiem musieli tak poprowadzić zajęcia, aby ich rówieśnicy nie nudzili się na lekcjach.

Po zrealizowanych zajęciach uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń spędzili miło czas na sali gimnastycznej. Tu przygotowano dla nich zabawy muzyczno-ruchowe oraz konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza wiosna”. Uczniowie klasy III przedstawili teatrzyk pt.: „Calineczka” dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Uczniowie z klas IV-VI po zajęciach edukacyjnych uczestniczyli natomiast w szkolnej grze. Zostali podzieleni na grupy i mieli zorganizowane konkurencje sprawnościowe oraz zadania i krzyżówki do rozwiązania, za które zdobywali punkty. Dzieci musiały więc m.in. wymyślić ciekawą nazwę swojej drużynie oraz stworzyć dla niej totem, rozwiązać zadanie językowe, a także wziąć udział w zawodach sportowych na wytrzymałość (kręcenie hula-hop, skakanie na skakance oraz odbijanie piłeczki pingpongowej). Każda grupa mogła zdobywać dodatkowe punkty za odnalezienie ukrytych tulipanów.

Ten dzień był pełen wrażeń. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach.