Przejdź do treści
  • bip

Pielgrzymka do Rostkowa

W połowie września 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wraz z nauczycielami wzięła udział w pieszej pielgrzymce dzieci do Rostkowa. To już 36. edycja tego wydarzenia, które gromadzi setki osób z całego regionu.

Przybycie do miejsc kultu św. Stanisława Kostki: Rostkowa i Przasnysza w tym roku odbyło się pod hasłem „KOSTKA znaczy WIĘCEJ”, co nawiązuje do trwającego roku św. Stanisława Kostki, ogłoszonego w 450. rocznicę jego śmierci.

Najpierw dzieci uczestniczyły w odsłonięciu muralu przedstawiającego św. Stanisława Kostkę, który namalowano na budynku parafialnym parafii św. Wojciecha. Następnie pod opieką dekanalnych duszpasterzy wszyscy wyruszyli pieszo do Rostkowa – miejsca narodzin Świętego. Po pokonaniu 7 km pielgrzymka dotarła do sanktuarium diecezjalnego pod wezwaniem świętego. Tam odbyła się msza święta, której przewodniczył biskup Mirosław Milewski.

W pielgrzymce do Przasnysza i Rostkowa, poza pątnikami z diecezji płockiej, uczestniczyły także dzieci m.in. z diecezji łomżyńskiej, łowickiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, siedleckiej, archidiecezji łódzkiej, białostockiej, gdańskiej i warmińsko-mazurskiej.