Przejdź do treści

Przedszkolaki świętowały w Romanach-Seborach

Jest taki wrześniowy dzień, bardzo ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i przyczyniać się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Trafiło ono także do naszej gminy.

Swoje święto miały więc także dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach. Celebracja Dnia Przedszkolaka odbyła się w poniedziałek, 24 września.

Dzień ten rozpoczął się od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Następnie twarze przedszkolaków zostały fantazyjnie pomalowane przez wychowawczynię grupy Katarzynę Leleniewską.
A później? Później było to, co dzieci lubią najbardziej. Maluszki uczestniczyły w różnych zabawach z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej oraz balonów. Po szaleństwach wszyscy mogli odpocząć przy stoliku, na którym czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy oraz tort – niespodzianka.

Dzień przedszkolaka to wyjątkowy dzień. Jest to okazja do czerpania radości i dumy z bycia przedszkolakiem. Dzieciaki i ich opiekunowie ze szkoły w Romanach-Seborach pokazali też, że to bardzo ważna metoda wychowawcza.