Przejdź do treści

Ostatni taki „Dzień Projektów”…

Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbyła się wyjątkowa uroczystość. I to wcale niezwiązana ze świętowaniem nadejścia nowej pory roku. 21 marca po raz ostatni odbyła się tu publiczna prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych w klasach II gimnazjum. Rok szkolny 2017/2018 jest ostatnim, w którym są jeszcze te klasy gimnazjalne.

Wspomniana prezentacja stanowiła zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy pięciu grup uczniów. Była też jednocześnie ważnym testem dla młodzieży, która musiała radzić sobie ze stresem w czasie wystąpień publicznych. Tym bardziej że świadkami tych prezentacji była m.in. dyrekcja SP,a także członkowie Rady Pedagogicznej, rodzice uczniów klas II oraz koleżanki i koledzy z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie, którzy przybliżyli nam sylwetkę wybitnej Polki – Marii Skłodowskiej-Curie. Widzowie byli zachwyceni tym występem, w szczególności świetnym połączeniem zdjęć archiwalnych i zdjęć uczniów, którzy wcielili się w rolę Marii i jej męża. Grupa ta dostarczyła nam wiele ciekawostek o tej postaci, jej osiągnięciach i ich roli w nauce. Opiekunem projektu była pani Edyta Ujazdowska.