Przejdź do treści

„Moje wędrówki po lesie”

Takie hasło towarzyszyło kolejnej odsłonie konkursu plastycznego organizowanego już od kilku lat przez Nadleśnictwo Przasnysz. Zapamięta je dobrze zwłaszcza Kacper Smoliński z klasy IV b Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, który znalazł się w gronie laureatów tej szlachetnej rywalizacji.

Zadaniem każdego uczestnika konkursu było przedstawienie lasu w jednej z dwunastu odsłon, zgodnie z miesiącami w kalendarzu. Praca plastyczna mogła przedstawiać sam krajobraz leśny, ale także zadania leśnika lub dary lasu, które możemy w nim znaleźć w danym miesiącu. Przy wyborze najlepszych prac komisja przyjęła założenia, aby oceniane prace były zgodne z tematyką konkursu, wykonane samodzielnie, pomysłowo i estetycznie.

W sumie do Nadleśnictwa wpłynęło 156 prac z 13 placówek. Komisja konkursowa wskazała na pracę Kacpra jako jedną z dwunastu najlepszych zgłoszonych do rywalizacji. Ponadto za walory artystyczne, pomysłowość i technikę wykonania wyróżnione zostały prace Marty Miecznikowskiej z klasy III b i Agaty Adamiak z klasy VII b.

Szkolnymi koordynatorkami konkursu były panie Jagienka Cesarek oraz Urszula Chodkowska.