Przejdź do treści

Czwarta przerwa na czytanie

W połowie maja Szkoła Podstawowa w Ulatowie-Adamach wzięła udział w „IV przerwie na czytanie” – ogólnopolskiej akcji czytania, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. 

Z tej okazji wszyscy uczniowie podczas przerw międzylekcyjnych czytali książki wypożyczone w bibliotece szkolnej. Niektórzy przynieśli własne egzemplarze, by wymienić się ulubioną książką z koleżankami i kolegami. Na korytarzu stał kosz pełen książek i każdy mógł „poczęstować się” ciekawą lekturą.

Dodatkowo w czasie zajęć świetlicowych uczniowie z młodszych klas obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Od autora do księgarni” oraz film pt. „Kultura od kuchni – książka”, z których dowiedzieli się, jak powstaje książka i jaką drogę pokonuje, zanim trafi w nasze ręce.

Jednocześnie uczennice z klasy IV i V przygotowały i wystawiły dzieciom z oddziału przedszkolnego i uczniom klasy I obrazkowy spektakl kamishibai, który polega właśnie na czytaniu z kolejnych kart małego teatru. Dzieciaki z uwagą obejrzały i wysłuchały przedstawienia napisanego na podstawie słynnej baśni „Calineczka” Hansa Christiana Andersena.

Dzień pełen czytelniczych wrażeń upłynął w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze. Uczniowie szkoły z Ulatowa-Adam pokazali, że czytać można wszędzie i o każdej porze, nawet na przerwie!