Przejdź do treści

Na Dzień Dziecka najlepsza… Rzepka!

Jeszcze przed TĄ najważniejszą datą w kalendarzu dziecięcych świąt – w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbyło się wielkie fetowanie Dnia Dziecka. Atrakcje przygotowane 27 maja były dla uczniów tej szkoły wyjątkowo ciekawe.

Niespodzianka przygotowana dla dzieci została zaaranżowana przez samych rodziców. Oni bowiem, w tajemnicy przed swoimi milusińskimi, przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Rzepka”. Zadbali o odpowiednią scenografię, rekwizyty teatralne – słowem, by był to prawdziwy spektakl dla dzieci.

Doskonała muzyka, piękne stroje, dekoracje i niesamowite umiejętności aktorskie naszych Rodziców doprowadziły widownię do łez. Obserwowanie reakcji dzieci na pojawiających się na scenie Rodziców było czymś niezwykłym. Dlatego można uznać, że ten pomysł był więcej niż udany. Przy tej okazji wielkie podziękowania dla reżyserek, którymi były panie Alina Rusiłowicz oraz Beata Sokołowska.

Skąd pomysł wystawienie właśnie „Rzepki”? Nie było to dzieło przypadku. W związku z tym, że już kolejny raz szkoła brała udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”, członkowie rady rodziców i nauczyciele postanowili wykorzystać utwór Juliana Tuwima do promowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. W ten sposób udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Po przedstawieniu wszyscy udali się się na plac przed szkolą, gdzie odbyło się wspólne grillowanie oraz zabawy sportowe na boisku.

Tego dnia do szkoły przybyli nie tylko sami rodzice, lecz także zaproszeni goście, z wójtem Jerzym Humięckim na czele. Panu wójtowi towarzyszyły sekretarz Anna Leśnik oraz inspektor do spraw oświaty Beata Kuklińska. I wszyscy tego dnia bawili się wyśmienicie.