Przejdź do treści

GalowiSKO 2019 z naszymi szkołami

W ostatnich dniach maja już po raz trzeci w Chorzelach odbyło się GalowiSKO. To nietypowa nazwa podsumowania programu systematycznego oszczędzania dla uczniów. Po raz pierwszy impreza odbyła się z udziałem wszystkich trzech szkół z naszej gminy.

GalowiSKO jest podsumowaniem projektu TalentowiSKO. Od trzech lat uczestniczą w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, a od tego roku – również szkół z Roman-Sebor i Ulatowa-Adam. Całość jest koordynowana przez Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach.

Na wspólnej uroczystości spotkali się uczestnicy programu ze wszystkich szkół z gmin Chorzele oraz Krzynowłoga Mała. Podczas wspaniałej gali wręczono nagrody i wyróżniono najlepszych uczniów biorących udział w projekcie.

Oddzielne nagrody zdobyły także szkoły. Szkoła z Krzynowłogi zajęła, już po raz drugi, 5. miejsce i wygrała czek na 1000 zł! Także dwie pozostałe szkoły, choć uczestniczą w tym projekcie od niedawna, mogły liczyć na nagrody pieniężne.

Nagrody w ramach programu TalentowiSKO otrzymali najlepsi uczniowie z każdej szkoły, którzy przystąpili do programu – i nie tylko systematycznie oszczędzali w SKO, ale brali też udział w różnych konkursach szkolnych propagujących oszczędzanie.

Ze szkoły w Krzynowłodze Małej Mistrzem Oszczędzania została Oliwia Roman z kl. II. Przyznano też wyróżnienia, a wśród nich znaleźli się też nasi uczniowie: z kl. I – Laura Morawska, Lena Dęby, Maria Bębenkowska, Zuzanna Prusik, z klasy II – Paweł Wawszczak, Oliwia Olszewska z kl. Va oraz Patrycja Michalska i Marcin Borowy z klasy VI.

Podczas GalowiSKA Prezes Limes Banku Aleksandra Wiśnicka dokonała też podsumowania projektu BAKCYL, którego najważniejszym celem jest edukacja młodzieży dotycząca zarządzania własnymi pieniędzmi. Obecna na uroczystości Urszula Szulc z Warszawskiego Instytutu Bankowości – pomysłodawcy BAKCYLA – wręczyła certyfikaty wszystkim dyrektorom szkół biorącym udział w projekcie, w tym Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej.