Przejdź do treści

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Wszyscy wiedzą, że kalendarz placówek edukacyjnych w każdej gminie w Polsce biegnie innym torem niż „zwykłe” kalendarze. Tu najważniejszą datą rozpoczynającą rok jest 1 września. I ten dzień jest inny niż wszystkie dni obchodzone w szkołach.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego wypadła co prawda 2 września, jednak wszyscy pamiętali o tym, że to początek tego miesiąca inauguruje cały rok szkolny. Zwłaszcza że pierwszy dzień września zbiega się z rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W gminie Krzynowłoga Mała we wszystkich trzech placówkach świętowano początek roku wyjątkowo uroczyście. Wszak w tym roku w Polsce czcimy 80. rocznicę tego wydarzenia. Tak było choćby w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele w Skierkowiznie. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Spotkanie rozpoczęło się od hymnu narodowego. Następnie dyrektor szkoły Danuta Łubińska powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Najważniejsze wydarzenia z tego okresu zostały przypomniane w prezentacji multimedialnej przygotowanej i przedstawionej przez nauczycielkę historii Magdalenę Morawską. W prezentacji wykorzystano m.in. mapy historyczne i fotografie.

Po zakończonej powtórce z historii pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły, po czym uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania do klas.

Zabrzmiał pierwszy dzwonek... Rok szkolny 2019/2020 został rozpoczęty.