Przejdź do treści
  • bip

Z życia przedszkolaka

W Krzynowłodze Małej od dobrych kilku lat funkcjonują grupy przedszkolne przy tutejszej szkole podstawowej. I jest to miejsce wielu aktywnych działań, które przygotowują maluchy do późniejszej wytężonej pracy w szkole.

Dzieciaki już zdążyły odwiedzić Aleję Chwały w Krzynowłodze Małej utworzoną w pobliżu kościoła. 17 września przedszkolaki przyszły tu razem z wychowawczyniami, by nieco bliżej poznać historię z okresu drugiej wojny światowej, w tym kwestię napaści Związku Radzieckiego na Polskę, której 80. rocznica przypadała tego dnia. Wychowawczynie przekazały dzieciom krótką informację na temat tego wydarzenia, następnie zapaliły znicze.

Z kolei 20 września wszyscy obchodzili Dzień Przedszkolaka. Panie przygotowały dla swoich wychowanków wiele atrakcji. Świętowanie w grupach zaczęto od zaśpiewania piosenki „Dzień przedszkolaka” i specjalnego tańca z balonami.

Potem przyszedł czas na wesołe zabawy przy największych przebojach dla dzieci. Przedszkolaki rzucały także woreczkami do celu, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, w zabawach ruchowych. Było też obowiązkowe malowanie buziek oraz wspólne wykonywanie plakatów, na których dzieci odcisnęły swoje rączki. Na koniec po zabawach i tańcach przedszkolaki otrzymały medale i słodki prezent.