Przejdź do treści

Kaligraficzne wyróżnienie dla Patrycji Czajkowskiej

W ostatnich dniach października w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu kaligraficznego, pt. „Słowem malowany portret Jana Pawła II”. Świetnie wypadła w nim uczennica Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej Patrycja Czajowska, która zdobyła w konkursie wyróżnienie.

Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z parafią św. Wojciecha w Przasnyszu w związku z przypadającymi ważnymi rocznicami: 40-leciem pierwszej pielgrzymki papieża w Polsce, a także zbliżającymi się setnymi urodzinami Jana Pawła II (maj 2020 r.)

Szkołę Podstawową w Krzynowłodze Małej reprezentowały uczennice klasy VIII: Małgorzata Maliszewska, Julia Tańska, Julia Borowa, Nikola Leleniewska oraz wspomniana już Patrycja Czajkowska, która otrzymała wyróżnienie.

Jury zwróciło uwagę na pracę Patrycji i jej umiejętność powiązania treści cytatu Jana Pawła II ze zdobieniem. Na podkreślenie zasługuje treść cytatu wybranego przez uczennicę: Cierpienie nie jest karą za grzechy, ani nie jest odpowiedzią Boga na zło człowieka. Można je zrozumieć tylko i wyłącznie w świetle Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem wszystkiego co na tym świecie istnieje. Cytat ten pochodzi z przemówienia Jana Pawła II wygłoszonego w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w 1991 roku.

Uczennica została zaproszona na galę podsumowującą konkurs, która odbyła się 28 października. W jej trakcie odbyła się m.in. prelekcja księdza dra Andrzeja Maciejewskiego z przasnyskiej Fary na temat znaczenia życiowych wyborów młodzieży na przykładzie biografii św. Jana Pawła II. Następnie wręczono nagrody i dyplomy laureatom, a na koniec wszyscy zostali poczęstowani smacznym tortem.

Szkolnym opiekunem konkursu była nauczycielka języka polskiego – Joanna Wawszczak.