Przejdź do treści

Wesoły listopad u przedszkolaków

Wbrew pogodzie panującej za oknem w salach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej było w ostatnich dniach wyjątkowo wesoło. Wszystko za sprawą przygotowanych świąt i wydarzeń.

Najpierw 25 listopada zorganizowano Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka – honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.

Uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek. Potem dzieci obejrzały film prezentujący powstawanie pluszowego misia, a także dowiedziały się więcej o misiach z prezentacji pt. „Znane i nieznane misie”. I tak już do końca dnia wszystko kręciło się wokół misiów: „zmisiowane” zadania matematyczne, wykonywanie prac plastycznych, układanie puzzli, zabawy z chustą animacyjną. Była nawet pamiątkowa sesja zdjęciowa w misiowej fotobudce. Na zakończenie zaś, już w swoich salach dzieciaki obejrzały przygody Misia Uszatka, a także degustowały kanapki z miodem.

Nie minęło kilka dni, a tu już kolejne święto. Tym razem przyszedł czas na andrzejki. Ten dzień był w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia z kolorowych kart, cyferek, lania wosku.

Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, a dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.