Przejdź do treści
  • bip

„Kochamy Was Całym Sercem” Dzień Babci i Dziadka w Ulatowie-Adamach

Styczeń jest zimowym miesiącem, jest w nim wiele ponurych i chłodnych dni, jednak są w nim takie dwa, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się radośniej i cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
W Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się 24 stycznia 2020r. Na wstępie pani dyrektor Danuta Łubińska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła seniorom najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także scenki kabaretowe w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali i więksi uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
Po gorących życzeniach i odśpiewaniu „Sto lat…” dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja, jak co roku, była wysoka. Rodzice naszych pociech przygotowali dla seniorów słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Dziękujemy serdecznie gościom za przybycie, uczniom – za przygotowanie części artystycznej oraz rodzicom –za słodki poczęstunek.