Przejdź do treści

Trzy Finalistki ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach

W środę 26 lutego 2020 r. uczniowie klas VI-VIII ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach wzięli udział w gali finałowej wojewódzkiego konkursu polonistyczno-artystycznego pt. "Odkryj lektury...NA NOWO!", która odbyła się w Grodzisku Mazowieckim. Organizatorem konkursu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci w Książenicach. Prace należało wysłać w listopadzie 2019 roku. Trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach : Oliwia Bojaronus, Zuzanna Smolińska i Joanna Smolińska zostały finalistkami konkursu.
Społeczność szkoły w Ulatowie-Adamach ma powody do dumy, ponieważ do eliminacji wojewódzkich nadesłano ok. 300 prac w dwóch kategoriach wiekowych. W każdej kategorii wybrano tylko 8 prac, które zawierały oryginalną, artystyczną interpretację wybranej lektury. Wśród nich znalazła się praca uczennic ze SP w Ulatowie-Adamach. Dziewczynki pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Magdaleny Morawskiej stworzyły pracę pisaną wierszem pt. "Zemsta". Utwór ten był twórczą interpretacją komedii Aleksandra Fredry. Niósł przesłanie, że pewne problemy i ludzkie postawy nie ulegają wielkim metamorfozom, mimo zmieniających się czasów i rzeczywistości. Uczennice włożyły wiele wysiłku, aby wziąć udział w konkursie, a następnie w jego finale.
Podczas gali finałowej, która miała miejsce w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim, Asia, Oliwia i Zuzia zaprezentowały się profesjonalnie, niczym aktorki na scenie. Za swoją pracę literacką i występ otrzymały wyróżnienie i nagrody rzeczowe.
W w/w konkursie wzięli udział inni uczniowie , dając w ten sposób dowód swych ambicji. Uczennice z klasy VIII: Roksana Bojaronus, Julia Morawska i Klaudia Płoska napisały twórczą pracę literacką pt. ,,Kamienie na szaniec”. Uczeń Jakub Czaplicki namalował zaś portret Jacka Soplicy. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Podczas gali pozostali uczniowie z klas VI-VIII , którzy kibicowali koleżankom, również wykazali się znajomością lektur i spostrzegawczością, wygrywając wiele nagród w quzie przeprowadzonym przez organizatorów.
Gratulujemy finalistkom i życzymy dalszych sukcesów!