Przejdź do treści

6 marca 2020r., w ramach zajęć z doradztwa zawodowego Urząd Gminy w Krzynowłodze Małej odwiedzili uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej

W Urzędzie powitała nas pani Beata Kuklińska – Inspektor ds. oświaty, kultury i sportu, którą nasi uczniowie znają doskonale, gdyż od wielu lat jest zawsze otwarta na wszelką współpracę ze szkołą. Pani Inspektor oprowadziła młodzież po wszystkich referatach funkcjonujących w Urzędzie Gminy oraz zapoznała z ich zadaniami. Przedstawiła również samodzielne stanowiska pracy, gdzie urzędnicy opowiedzieli o obowiązkach wykonywanych w ramach ich zawodów.
Młodzież podczas wizyty spotkała się z panem Wójtem Gminy Jerzym Humięckim. „Takie spotkania, jak dzisiejsze, są niezwykle ważne. Przychodzicie do urzędu, poznajecie go, a to także element poznawania swojej małej ojczyzny - mówił Wójt Jerzy Humięcki, witając młodzież w urzędowych murach. - Już wkrótce wejdziecie w dorosłość i sami będziecie podejmować szereg decyzji - zarówno dotyczących własnej edukacji, ale także innych wyborów życiowych. Część z nich będziecie załatwiać w tutejszym urzędzie, więc chciałbym, żebyście go dobrze poznali” - dodał.
Uczniowie, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, prowadzonych w szkole przez Elżbietę Krajewską, chcieli zdobyć jak najwięcej informacji na temat zawodu urzędnika. Stąd pomysł zorganizowania wizyty w Urzędzie Gminy. Kto może zostać urzędnikiem, jakie są obowiązki zawodowe, jak wygląda ścieżka kariery w urzędzie? Dyskutowano także o stereotypach związanych z pracą urzędnika, o plusach i minusach tego zawodu. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i skojarzeniami związanymi z omawianą profesją.
Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę panu Wójtowi Jerzemu Humięckiemu oraz pani Inspektor ds. oświaty Beacie Kuklińskiej.