Przejdź do treści
  • bip

,,Misja Programowanie nadal trwa’’

Młodsi Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach swoją wielką ,,podróż’’ z programowaniem rozpoczęli już w październiku. Dzieci przy pomocy zestawów do nauki programowania, w skład których wchodzą maty do kodowania, roboty Photon, tablety, gry planszowe Scottie Go Edu, gry Cody Roby, aplikacje, książki oraz zestawy kart pracy zdobywają wiedzę i nabywają nowe umiejętności, uczą się kodować i rozkodowywać różne informacje, poznają język oraz tajniki programowania.
10 lutego 2021 r. uczniowie klasy pierwszej i klasy trzeciej uczestniczyli w kolejnych zajęciach z programowania prowadzonych przez Panią Jolantę Tyniecką i Panią Agnieszkę Tańską. Tym razem naszym gościem na zajęciach, była Pani Wioletta Matusiak, trenerka i koordynatorka projektu ,,Misja Programowanie’’ w naszej szkole.
Na zajęciach dzieci zaprezentowały zbudowane przez siebie roboty, kodowały na macie, uczyły się szyfrowania. Poznały rodzaje szyfrów, odkodowały zaszyfrowaną wiadomość . Doskonaliły zdobyte wcześniej umiejętności programowania, grając po raz pierwszy w grę planszową Scottie Go - Edu z wykorzystaniem tabletów i aplikacji stworzonej do tej gry. Nasi młodzi programiści z wielkim zapałem i entuzjazmem, sprawnie pokonywali kolejne zadania w grze, świetnie się przy tym bawiąc. Z całą pewnością możemy być z nich dumni.